Kaş Kiralık Villa

Kiralık Villa Ara
İlan no ile arama yapmak için başında
" # ( diyez ) " işareti kullanın!
Yüzlerce kiralık villa ve kiralık ev ilanı arasından size uygun olanı bulun. ⬇
Filtrele
Sırala
ilan-ver

ilan-ver


Akıllı Sıralama
Son Eklenenler
En Düşük Fiyat
0542 440 7894
Malesef şuan için bu bölgede kiralık villa/apart ilanımız yoktur.

Daha Fazla Getir

Kaş Kiralık Villa

Kaş, Antalya iline bağlı bir tatil ilçesidir. Özellikle yabancı turist ve ünlülerin uğrak yeri olan kaş muhteşem doğal güzellikleri ve denizi ile ön plana çıkıyor. Yukarıdaki Kaş Kiralık Villa ilanları inceleyerek size uygun olan villa için kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Kaş Gezilecek Yerler makalesini okuyarak seyahat öncesi bodrum hakkında bilgiler alabilirsiniz. Villa Kiralama konusunda aklınızdaki tüm sorular için Gelen Sorular sayfasına bakabilirsiniz. Ege Villa ailesi olarak sizlere mutlu ve keyifli bir tatil dileriz.

Kaş

Kaş Türkiye’nin bir ilçesi olup Antalya iline bağlıdır. Kaş Türkiyenin Akdeniz bölgesinde yerleşen Antalya ilinin 168 km batısında, küçük bir balıkçılık, yatçılık, dalışla meşhur turistik kasabasıdır. Kaş ilçesi, Türkiye’nin güneybatısındaki Turkuaz Sahiline inen bir tepe üzerindedir. İlçede tipik bir Akdeniz iklimi sıcak, kurak yazlar ve portakal, limon ve muzların yetişmesini sağlayan ılık, yağışlı kışlar görülür. Ova alanları da kesme çiçeklerle ve çeşitli meyve ve sebzelerle ekilir. Birçoğu tüm yıl boyunca cam altında yetiştirilir. Yamaçlar bal ve badem üretirken, yüksek rakımlarda geniş çam ormanları vardır. Hava yüksek rakımda daha kurudur. Tarım hala önemli olmasına rağmen, birçok otel ve misafirhanesi bulunan ilçenin ana gelir kaynağı turizmdir. Kaş beş belediye (Gömbe Kalkan, Kinik Ova ve Yeşilköy) ve 48 köyü bulunmaktadır. Nüfusu toplam 59.716’dır.

Teke yarımadası Taş Devri’nden bu yana işgal edilmiş olsa da, Kaş Likyalılar tarafından kurulmuş ve Likya dilinde adı Habesos veya Habesa’dır. Likya Birliği’nin bir üyesiydi ve bu süre zarfında önemi en zengin Likya nekropollerinden birinin varlığıyla doğrulandı. Helenistik dönemde Roma İmperatorluğunun altında Phellos limanı olarak hizmet etti. O zamandaki tarihi ve arkeolojik kalıntıları hakkında bilgi için, o zaman bilinen adıyla Antiphellus’un makalesine bakın. Kasaba Arap saldırıları yüzünden acı çekti , daha sonra ( Andifli adı altında ) Selçukluların liderliğindeki Anadolu Rum Saltanatı’na ilhak edildi. Selçuklulardan sonra Osmanlılar altına girdi. 1923’te, Yünan-Türk Savaşı’ndan sonra Yunanistan ile Türkiye arasında nüfus değişimi nedeniyle, Yunan kökenli nüfusun çoğunluğu Kaş kasabasını terk etti. Terk edilmiş Yunan evleri Kaş’ta hala görülebilir. 1990’ların başında, başta İngiltere ve Almanya’dan gelen ziyaretçilerle Kaş’ta turizm patlamaya başladı.

Turizm endüstrisi, Kaş’ın güzel kasabasında yer alır, ancak ilçedeki diğer Kalkan köyünde ziyaretçiler için çok sayıda konaklama yeri vardır. İlçeye Antalya ve Dalaman havalimanlarından ulaşılabilir. Kaş’ın kendisi mavi denizi ve yasemin çiçekleri ile kokulu dar sokakları ile sakin ve hoş bir kasabadır. Bol miktarda küçük misafirhane, ev yemekleri sunan sessiz kafeler veya bir günlük tüplü dalıştan sonra dinlenmek için küçük barlar bulunmaktadır. Kaş kasabasında Helenistik bir tiyatro ve tarihi ilgi çekici birçok yer, plajlar ve bazıları su altında olan bir dizi mağara vardır. Kaş’ın yıllık sanat festivali, Helenistik tiyatroda caz konserleri ve Denizde Fırın sanatlar kolektifi ve sualtı seramik sergileri türistlar için düzenleniyor. Kaş, tüplü dalış için Türkiye’nin önde gelen noktalarından biridir. Her sene yeni başlayanlar ve ileri dalgıçlar tarafından ziyaret ediliyor. Çoğunlukla yerel limanda bulunan 15’ten fazla dalış merkezi ve dalış okulu bulunmaktadır. Civardaki 50 dalış noktasına rehberli dalış gezileri düzenlerler. Kaş’ta dalış, bir dizi balıklar, ahtapot ve deniz kaplumbağaları gibi diğer deniz canlılarını sunar. Kaş, biyolojik çeşitliliğin yanı sıra çok çeşitli su altı kültür mirası sunmaktadır.

Kaş Künye

Yüzölçümü : 2.231 km²
Rakım : 700 m
Nüfusu (2019) : 59.716
Fiyat Politikası : Orta
En Yakın Havalimanı : Dalaman Havalimanı
Sakinlik (10 Üzerinden) : 10/5
Bölge : Ege Bölgesi > Antalya > Kaş
Önce Çıkan Özelliği : Çarşı, Koylar ve Denizi
Plaka Kodu : 07
Posta Kodu : 07580
Konum : 36.3752683 Boylam / 29.3132887 Enlem